Masaż biurowy Warszawa – idealny benefit dla pracowników
Masaż biurowy to usługa wellness coraz częściej oferowana w miejscu pracy, mająca na celu poprawę samopoczucia pracowników, zwiększenie ich produktywności i zmniejszenie stresu. Obejmuje krótkie sesje masażu, zwykle trwające od 15 do 30 minut, podczas których masażysta skupia się na obszarach najbardziej narażonych na napięcie i ból związane z pracą biurową, takich jak plecy, szyja, ramiona, dłonie i głowa. Masaż biurowy może być wykonywany na specjalnym krześle do masażu lub na zwykłym krześle biurowym, zazwyczaj ten typ masażu wykonywany jest przez ubranie, co sprawia, że jest to wygodna i łatwo dostępna forma relaksu dla pracowników.
Jakich technik używają masażyści do wykonania masażu biurowego?
Masaż biurowy wykonywany jest na specjalnym ergonomicznym krześle do masażu, więc pozycja którą przyjmuje klient udostępnia miejsca na ciele najbardziej narażone na przeciążenia w trakcie trwania pracy.
Techniki jakie używane są podczas sesji masażu work-site to między innymi masaż klasyczny, tkanek głębokich oraz terapia punktów spustowych. Często terapeuci mogą wykonywać mobilizację będącą częścią terapii manualnej.
Przez to, że masaż wykonywany jest przez ubranie, nie musimy się obawiać o techniki takie jak ,,nadmierne głaskanie”. Przez ubranie masażyści docierają stosując głębsze techniki, więc odczucie masażu odbierane jest jak dość intensywne doznanie.
Jak przygotować się do masażu biurowego?
Najważniejszym elementem, o który należy zadbać przed zdecydowaniem się na masaż biurowy jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami do niego. Poniżej przedstawiamy przeciwwskazania do masażu biurowego:
- Wszystkie stany ostre organizmu
- Stany zapalne (podwyższona temperatura ciała, obrzęki itp.)
- Infekcje
- Nadciśnienie tętnicze (nieustabilizowane farmakologicznie)
- Świeże urazy (zwichnięcia, skręcenia, naderwania, zerwania tkanek miękkich)
- Czynne nowotwory
- Krwotoki lub ryzyko ich wystąpienia
- Choroby serca (nieustabilizowane przez lekarza prowadzącego)
- Ciąża zagrożona
- Ciąża w 1 trymestrze
- Łamliwość kości
- Przerwanie ciągłości naskórka
- Ropne zapalenia skóry
- Po operacji laminotomii
Gdy żadne z powyższych przeciwwskazań nas nie dotyczą możemy spokojnie zacząć przygotowania do sesji masażu na krześle. W tym samym dniu należy założyć na siebie wygodny, najlepiej bawełniany T-shirt aby masażysta miał jak najlepszy dostęp do naszego ciała i materiał nie utrudniał jego/jej pracy.
Przed skorzystaniem z masażu należy zdjąć biżuterię z szyi, dłoni, nadgarstków oraz uszu (długie kolczyki). Osoby z długimi włosami powinny je upiąć by umożliwić swobodne dotarcie do szyi i podstawy głowy. Przed zajęciem miejsca na krześle do masażu warto powiedzieć terapeucie/terapeutce o swoich dolegliwościach bólowych, dyskomforcie i oczekiwaniach względem masażu.
Ważne!
Jeśli masaż okaże się zbyt intensywny lub przeciwnie – nie krępuj się z zakomunikowaniem tego, masaż ma służyć Twoim potrzebom, a masażysta/masażystka jest po to, by Ci pomóc. Nikogo nie satysfakcjonuje źle wykonana praca 😊
Jakie masaż biurowy przynosi korzyści?
- Redukcję napięcia mięśniowego i bólu,
- Poprawę krążenia,
- Obniżenie poziomu stresu,
- Wzrost koncentracji i efektywności pracy,
- Poprawę ogólnego samopoczucia pracowników,
- Zmniejszenie ryzyka powstawania chorób związanych z pracą siedzącą, takich jak zespół cieśni nadgarstka czy bóle kręgosłupa.
Istotnym wskaźnikiem dla pracodawcy niewątpliwie ma wzrost koncentracji i efektywności pracy. Wydawać by się mogło, że pracownikowi odbiera się 20 – 30 minut pracy ale w praktyce pracodawca zyskuje poprawę efektów pracy danego pracownika po sesji masażu.
Masaż biurowy stymuluje układ nerwowy – może stymulować nerwy i zwiększać przepływ krwi do różnych części ciała, w tym do mózgu. Zwiększony przepływ krwi może przyczynić się do lepszego odżywienia komórek mózgowych i usprawnienia ich działania.
Masaż biurowy zmniejsza objawy depresji – może pomóc w zmniejszeniu objawów depresji poprzez zwiększenie poziomów serotoniny i dopaminy.
Masaż biurowy ma wpływ na neuroplastyczność mózgu – Istnieją dowody sugerujące, że masaż może wpływać na neuroplastyczność, czyli zdolność mózgu do adaptacji i tworzenia nowych połączeń neuronowych. To może mieć znaczenie w procesie rekonwalescencji po urazach mózgu lub w leczeniu niektórych zaburzeń neurologicznych.
Choć badania nad wpływem masażu na mózg są nadal w toku, dotychczasowe wyniki są obiecujące i sugerują, że regularne sesje masażu mogą przynieść znaczące korzyści dla zdrowia mózgu i ogólnego samopoczucia.
Jak zamówić wizytę masażystów w biurze?
To bardzo proste, wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu a opowiemy o szczegółach masażu krzesełkowego. Żeby otrzymać wycenę masażu dostosowaną do Twoich potrzeb skontaktuj się z nami poprzez kontakt mailowy: biuro@masazwarszawa.pl
Świadczymy usługi masażu biurowego w Warszawie od wielu lat, nasi terapeuci poza niezbędną kwalifikacją są odpowiednio szkoleni. Jesteś w dobrych rękach! Aby zapoznać się z naszą ofertą przejdź na https://masazwarszawa.pl/masaz-dla-firm/
Napisz koniecznie w komentarzu jakie są Twoje odczucia związane z masażem biurowym!